[Kronika Dolnośląska] czerwiec 2017r.
2 czerwca
Mirsk, Wleń, Lubomierz, Lwówek Śląski i Stara Kamienica powołały Izerski Klaster Energii Odnawialnej. To trzecie takie przedsięwzięcie realizowane przez samorządy w Polsce. Tym samym Dolny Śląsk staje się krajowym centrum energetyki odnawialnej.

6 czerwca
W nocy podłożono materiał wybuchowy pod bankomat w Banku Spółdzielczym w Międzyborzu.

6 czerwca
Gmina Siechnice informuje, że na początku maja w lesie na pograniczu Siechnic i Kotowic znaleziono szczątki sarny. Na podstawie obrażeń zwłok można stwierdzić, że najprawdopodobniej sarna została zabita przez wilka.

7 czerwca
Platforma Obywatelska składa wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Chodzi o sprawę śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie Wrocław Stare Miasto.

9 czerwca
Szesnastoletni uczeń z Legnicy przyjechał na teren byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, gdzie w czasie wojny Niemcy zamordowali 40 tysięcy osób by przeprosić: pracowników muzeum, ale przede wszystkim ofiary hitlerowskiej zbrodni.
Kilkanaście dni temu na terenie byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen przed szubienicą wykonywał gesty symulujące załatwianie potrzeb fizjologicznych.

13 czerwca
W Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu ruszył proces Leszka L. byłego komendanta milicji obywatelskiej. Został oskarżony o popełnienie zbrodni komunistycznych, konkretnie chodzi o bezprawne internowanie ponad 90 działaczy opozycji na początku stanu wojennego.

14 czerwca
Od 14 do 18 czerwca w mieście zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w HipHopie.

14 czerwca
Zakończony remont przeprawy na potoku Łomniczka. Tym samym został przywrócony dawny przebieg szlaku żółtego z Karpacza do schroniska nad Łomniczką.

14 czerwca
22 sztuki broni, w tym 17 sztuk broni długiej, 5 tłumików, 16 sztuk istotnych elementów broni i prawie 8 tys. sztuk amunicji odzyskali policjanci wrocławskiego CBŚP podczas likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 6 osób.

17 czerwca
Stare słoiki, a w nich fragmenty ubrań zawinięte w gazety. Na takie znalezisko trafiono zaledwie 25 centymetrów pod ziemią, podczas prac porządkowych przy grobach w Gostkowie.

19 czerwca
Kolejny z rodu Hardouinów odwiedził Zamek Książ. David Hardouin – wnuk Louisa – nadwornego kucharza Hochbergów – przyleciał do Polski, do Wałbrzycha zobaczyć miejsce, które dotąd znał z licznych fotografii autorstwa swojego dziadka.

21 czerwca
Napad na stację benzynową pod Miliczem. Podczas ucieczki, bandyci postrzelili funkcjonariusza policji.

22 czerwca
W Wałbrzychu otwarto obserwatorium astronomicznego z prawdziwego zdarzenia. To trzeci tego typu obiekt w regionie. Posiada 8 teleskopów – główny pod kopułą. Będzie można automatycznie znajdować na niebie interesujące obiekty w tym teleskopy do obserwacji słońca.

26 czerwca
Piotra Kopra wraz z warszawską firmy zajmującej się badaniami geofizycznymi powrócił na 65 kilometr, by potwierdzić lub obalić wiadomość o istnieniu pociągu.

27 czerwca
Przewodniczący rady miasta w Jeleniej Górze, Leszek Wrotniewski został odwołany.Wniosek złożył radny z prezydenckiego klubu „Razem Zmieniamy Jelenią Górę”, Stanisław Dziedzic.

29 czerwca
Marszałek województwa z absolutorium. Radni skwitowali pozytywnie ubiegłoroczny budżet sejmiku. Za było 21 radnych, przeciw 6, wstrzymało się 2 radnych. Największe wydatki samorządu regionu dotyczyły transportu – 395 mln zł, oraz rolnictwa i ochrony środowiska – 238 mln zł.

29 czerwca
29 osób zajmujących się handlem truciznami zatrzymali policjanci CBŚP na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu przy wsparciu KWP we Wrocławiu i Rzeszowie oraz KAS.

30 czerwca
Chroniony orzeł przedni pojawił się w Karkonoszach. Poluje na zagrożone wyginięciem cietrzewie. Orła nie widziano w Karkonoszach od 150 lat.