Zapiski z wypraw po Polsce i Świecie...

Cisna – Bacówka pod Hnatem – Jabłonki – Baligród

Cisna, pomnik: "Poległym w walce o utrwalanie władzy ludowej"

Cisna, pomnik: „Poległym w walce o utrwalanie władzy ludowej”

Wyjechaliśmy przez Terkę do Cisnej. Tutaj wspięliśmy się na pomnik „Poległym w walce o utrwalenie władzy ludowej” wokół którego jest stylizowany okop. Być może robimy sobie ostatnie zdjęcie przy monumencie, który obecna władza zapewne zlikwiduje.

Mieszko krótko wizytował pobliski plac zabaw, a my odkrywamy obok komunistycznego pomnika głaz ku pamięci wizyt Jana Pawła II w Cisnej.

W "zielonej szkole" Nadleśnictwa Cisna

W „zielonej szkole” Nadleśnictwa Cisna


 

Idziemy w kierunku „bacówki pod Hnatem”. Po drodze fotka z zaskrońcem i wizyta w „zielonej szkole” Nadleśnictwa Cisna, gdzie oprócz ciekawostek dotyczących leśnych zwierząt można zmierzyć się w skoku w dal z zającem czy sarną. Warto pomyśleć, aby do bacówki prowadził inny szlak, niż ten wzdłuż asfaltowej ulicy…
 

W „Bacówce pod Hnatem” zamawiamy, a co, fasolkę po betońsku. Ciekawe, bo tu znajduje się kącik, w którym można poczytać książki oraz zagrać w … zdekompletowane szachy.

 

Bacówka PTTK pod Honem

Schronisko turystyczne, położone na wysokości 663 m n.p.m. nad Cisną, w paśmie Wysokiego Działu, na południowo-wschodnim stoku szczytu Hon (820 m n.p.m.) w Bieszczadach.

Bacówka została otwarta w 1986 roku. Jest obiektem całorocznym. Obecnie dysponuje 46 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4 i 8-osobowych, oprócz tego – zgodnie z górskim zwyczajem gospodarze nie odmawiają miejsca nikomu, kiedy brak miejsc w pokojach turysta może przenocować na tzw. „glebie”. Istnieje również możliwość rozbicia namiotu obok schroniska. Bacówka posiada węzeł sanitarny i jadalnię z bufetem.

Bacówka jest punktem wypadowym do wycieczek w Pasmo Graniczne, Masyw Łopiennika i Pasmo Chryszczatej.

w opracowaniu…